Premiera nowych ekranów Samsunga

Nowe wyświetlacze stworzone przez Samsunga mają jedynie 1080p, ale nie to się liczy. Wszyscy zwracają uwagę na to, że nowa generacja wyświetlaczy firmy Samsung jest stworzona w technologii AMOLED. Firma pracowała nad nimi kilka lat, ale podobnie jak w przypadku procesorów Exynos, używała ich bardzo rzadko. Miejmy nadzieję, że wróży to zupełnie nowe odczucia wizualne w smartfonach.
Kolejnym wyświetlaczem pokazanym przez Samsunga jest panel 5.7 cala o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli. Jego grubość to zaledwie 0.57 mm, a zagęszczenie pikseli na cal wynosi 517ppi. Wszystko wskazuje na to, że tymi wyświetlaczami mogą być zainteresowane także inne firmy.
Jednym z pierwszych smartfonów wyposażonych w taki ekran może być nowa wersja Galaxy S5, którą zapowiadamy od kilku miesięcy. We wrześniu mają miejsce także targi IFA, na których zostanie pokazany Galaxy Note 4, ale nie zapowiada się na to, że będzie miał nowy wyświetlacz. Z drugiej strony, LG zapowiada, że nowy LG G3 będzie mieć ekran 1440 na 2560 pikseli.

Dodaj komentarz