Premiera Sony Xperia Tablet S nareszcie w Polsce!

Jeden z ciekawszych tabletów, który swoją premierę miał już ponad dwa miesiące na rynku zachodnim wreszcie trafia do Polski!  Dzięki wygodnej obsłudze i bardzo dobremu czasowi pracy niewiele ustępuje iPadowi.Premiera zaplanowana jest na 30 listopada.  Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: z 16 GB pamięci wewnętrznej lub 32 GB. Za pierwszą wersję przyjdzie nam zapłacić około 1619 złotych, zaś za drugą 2099 zł.

Tablet jest  lekki i cienki, gdyż waży jedynie ok. 580 g i mierzy 8,8 mm grubości. Zgrubienie w górnej części obudowy jest nieco mniejsze niż w starym modelu i obecnie zajmuje tylko jedną trzecią tylnego panelu. Gdy się już przyzwyczaimy do oryginalnego kształtu, stwierdzimy, że Xperia Tablet S dobrze leży w dłoni i można go wygodnie trzymać właśnie dzięki tej krawędzi na tylnej części obudowy. Dzięki temu, jak twierdzi producent, można odnieść wrażenie, że trzyma się w ręku otwarte czasopismo.

Ttablet posiada 9,4 calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy układ nVidia Tegra 3 o częstotliwości 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Ponadto nie zabrakło aparatu o matrycy 8 Mpix i 1 Mpix, modułu Wi-Fi 802.11, Bluetooth 3.0, portu podczerwieni oraz GPS-u i akumulatora o pojemności 6000 mAh.  W razie potrzeby przestrzeń na dane oraz aplikacje można łatwo i niedrogo rozbudować dzięki standardowemu czytnikowi kart pamięci SDHC. Do połączenia z Internetem służy interfejs WLAN; dostępna jest również wersja z UMTS. Tablet działa pod kontrolą Ice Cream Sandwich z planowaną aktualizacją do Androida Jelly Bean i uważany jest za obecnie najlepszy tablet z Androidem,

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonego filmiku oraz obszernej galerii. Na nas robi wrażenie! A na Was?

 

 

(źródło informacji na temat Tabletu: www.sony.pl)

Dodaj komentarz