Quality Time – zapanuj nad smartfonem

Badania wskazują, że korzystanie ze smartfonów jest dziś tak częste, że przeszkadza nam w wykonywaniu codziennych zajęć. Jeśli chcesz sprawdzić, jak często w ciągu dnia odblokowujesz swojego smartfona, zainstaluj sobie aplikację Quality Time.

Pojawiają się w niej statystyki, jak często włączałeś poszczególne aplikacje i ile czasu spędziłeś na gapieniu się w ekran. Na ekranie pojawia się także wykres, który wskazuje, w jakich godzinach najczęściej zaglądałeś do smartfona.

Znacznie ciekawszą opcją jest blokada aplikacji na smartfonie, która nie pozwala nam na korzystanie z określonych aplikacji. Możesz też ustawić, że po spędzeniu określonego czasu przez ekranem, smartfon się zablokuje.

Naszym zdaniem program jest ciekawy dlatego, że pozwala sobie uświadomić, czy już jesteśmy uzależnieni od smartfona, czy jeszcze nie. Użytkownicy, którzy naprawdę to lubią, bardzo szybko odinstalują tę aplikację i na pewno nie skorzystają z opcji blokowania urządzenia, gdy przekroczą czas przeznaczony na aplikacje.

Dodaj komentarz