Rayman Classic – tym razem Rayman na Androida

Oryginalna wersja gry Rayman świętowała swój debiut na platformie PlayStation w 1995 roku. Ponad 20 lat w przyszłość, Rayman w dalszym ciągu piastuje wysokie miejsce w świecie wspaniałych gier z kategorii side-scrolling. Niedawno, studio Ubisoft ogłosiło, że ta popularna platformówka pojawi się wkrótce w wersji na urządzenia mobilne z Androidem. I tak też się stało. Rayman Classic już od jakiegoś czasu dostępny jest na Google Play Store w cenie 4,99 dolarów.

Dla wszystkich niewtajemniczonych; Rayman Classic podąża śladami historii niepowtarzalnego Raymana, który jest dziwacznym, pozbawionym rączek i nóżek, animowanym stworkiem. Zadaniem gracza jest niesienie pomocy stworkowi w pokonaniu Mr. Dark – nikczemnego czarnoksiężnika, który ukradł potężny orb energetyczny. W oryginalnej wersji cała rozgrywka odbywała się w prześlicznej oprawie graficznej 2D, która w przypadku nowej wersji na szczęście niewiele się zmieniła.

Choć Rayman Classic dysponuje przyzwoitym systemem dotykowego sterowania, nie zapomina również o graczach, którzy preferują uderzanie w rzeczywiste klawisze. Ponadto, gra wspiera też wiele wersji językowych m.in. wersję angielską, francuską, włoską i niemiecką. Rayman Classic jest już do pobrania w Google Play Store za kwotę 4,99$. Jest to prawdziwa okazja dla osób, które z utęsknieniem czekały, aż ich ulubiona platformówka doczeka się swojej rezurekcji na urządzeniach mobilnych.

Dodaj komentarz