Recenzja Note Edge

Firmy produkujące smartfony najczęściej pożyczają pomysły od konkurencji i pokazują podobnie wyglądające, nudne modele. Nie dotyczy to Samsunga Note Edge, który wprawił w zachwyt ludzi na całym świecie. Jak to urządzenie sprawdza się w praktyce?

Po pierwsze, smartfon może być wygodnie używany jedynie przez osoby praworęczne – jeśli jesteś leworęczny, musisz go trzymać do góry nogami, a wtedy fizyczny przycisk jest na górze.

Zakrzywiony ekran sprawdza się doskonale wtedy, gdy oglądamy filmy lub słuchamy muzyki, bo wylądowały na nim przyciski do sterowania. W końcu nie zasłaniają one miejsca.

Szkoda, że Samsung nie zdecydował się na stworzenie ekranu, który będzie niezależny od ekranu głównego. W przypadku tego modelu widzisz go jedynie wtedy, gdy jest włączony.

Gdy przełączasz się między aplikacjami, musisz wysuwać dodatkowy panel na „małym” wyświetlaczu, co dodatkowo zabiera czas.

Czy zakrzywiony ekran to dobre rozwiązanie? Naszym zdaniem tak, ale wymagane jest jeszcze dopracowanie tej technologii pod względem oprogramowania.

Dodaj komentarz