Recenzja tabletu ASUS Fonepad

Weź siedmiocalowy tablet z Androidem, dodaj słuchawki i lepsze możliwości komunikacji głosowej i uzyskasz Fonepada. Można nazwać go maksymalnie przerośniętym phabletem lub małym tabletem. ASUS jest promowany jako sprzęt, który bardzo dobrze sprawdza się zamiast telefonu – dobrą sprzedaż napędza konkurencyjna cena.

Jego możliwości sprawiają, że z pewnością dobrze sprawdzi się, jako tablet dla osób, które szukają tabletu o większych, niż standardowe możliwości. Czy taki tablet sprawdzi się i zyska popularność? Ma kilka zalet – system operacyjny to normalny Jelly Bean, tablet wytrzymuje bardzo długo bez ładowania. Największą zaletą jest fakt, iż nie musimy nosić ze sobą telefonu komórkowego. Cena jest przystępna zarówno jeśli oceniamy sprzęt jako tablet, jak i w kategorii smartfonu.

Wady to niezbyt szybki procesor, który nie pozwoli na komfortowe korzystanie z kilku aplikacji naraz. Dużą wadą jest kiepskie działanie automatycznego dopasowywania jasności – działa zbyt agresywnie. Dzwonienie z tabletu jest wciąż postrzegane jako dziwne – trzymając go przy uchu, wyglądamy nieco śmiesznie.

Największą wadą jest słaby procesor – jeśli ASUS zdecyduje się go wymienić na mocniejszy model, być może tablety z możliwościami smartfonów rozpowszechnią się.

Dodaj komentarz