Red Arrow – prawie jak w GTA

Jeśli kiedyś myślałeś o tym, by poczuć się jak bohater gry komputerowej i kierować się do celu patrząc na wielką strzałkę, teraz masz okazję. Aplikacja Red arrow nie robi nic innego, jak pokazuje cel ustalony uprzednio na mapie.

Program działa w bardzo prosty sposób – na ekranie pokazuje się kompas, który prowadzi nas do celu. Widzisz zarówno kierunek, jak i północ i odległość od celu. Możesz też ustalić sobie nazwę celu.

Aplikacja o tak ograniczonych możliwościach mogła pojawić się jedynie w App Store. Twórcy każą za nią zapłacić 1,14 Euro.

Podobne zastosowanie na systemie operacyjnym Android ma aplikacja Smart Compass. Możesz z niej korzystać niezależnie od ustawienia smartfona (pion lub poziom). Aplikacja pozwala także na wykrywanie metalu w okolicy smartfona, dzięki czemu można dostosować działanie smartfona do pola magnetycznego. Można dzięki niej wysłać swoją pozycję przez SMS lub wiadomość e-mail. Program może także działać z GPS smartfona. Do działania nie jest potrzebne połączenie z siecią.

Dodaj komentarz