Regionalny System Ostrzegania – warto go mieć

Dawno już zapomnieliśmy o powodziach, które nawiedzały nasz kraj, ale ryzyko klęski żywiołowej istnieje zawsze. Regionalny System Ostrzegania ma powiadomić ludzi o niebezpieczeństwie zarówno w telewizji, jak i przez aplikacje na systemie operacyjnym Android, Windows Phone i iOS.

Konieczne jest do tego pobranie odpowiedniej aplikacji. Gdy pojawi się jakieś zagrożenie, na ekranie Twojego urządzenia pojawi się powiadomienie. Okienko pojawi się nawet wtedy, gdy aplikacja była zminimalizowana.

Według rządu, Regionalny System Ostrzegania ma powiadamiać obywateli jedynie o poważnych zagrożeniach, które mogą narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W przypadku takich zagrożeń, jak niewielki przybór wody w rzece, komunikaty nie będą się pojawiały.

Jeśli mieszkasz w rejonie, który jest bardziej niż inne narażony na niebezpieczeństwo klęski żywiołowej, powinieneś się zainteresować tym programem. Gdy dojdzie do zagrożenia, lepiej jest go mieć na swoim smartfonie i zostać ostrzeżonym.

Dodaj komentarz