RollerCoaster Tycoon – powrót do roku 1999

Wiele osób z łezką w oku wspomina gry typu Tycoon, które kilka lat temu cieszyły się popularnością. Dziś gry z końca lat 90 można znaleźć na tabletach i smartfonach, gdyż ich twórcy wzięli się za wypuszczenie reedycji. Jeśli miałeś nadzieję, że obejdzie się bez mikropłatności, myliłeś się – ten typ rozgrywki aż się prosi o utrudnianie graczom życia. W RollerCoaster Tycoon staniemy się królem wesołego miasteczka, jednak mikropłatności będą przeszkadzały nam na każdym kroku.

Grę można połączyć z kontem Google Plus i Facebookiem, co ułatwi wysyłanie znajomym prezentów i biletów. Jeśli chodzi o grafikę, to prezentuje się ona poprawnie. Nie jest ona najważniejszym elementem gry, znacznie bardziej liczy się różnorodność atrakcji, które można ustawić w swoim miasteczku.

Producent na pewno więcej by zyskał na wprowadzeniu płatnej gry, która nie miała by mikropłatności, jednak wielu graczy woli ściągnąć za darmo aplikację, w którą nie da się praktycznie grać ze względu na reklamy. W roku 1999, gdy gra pojawiła się na PC, było inaczej.

Dodaj komentarz