Rooms – kontakt bez Facebooka

Wielu z nas zaczyna powoli mieć dość takich portali, jak Facebook, które integrują się z wszystkimi czatami internetowymi, forami i portalami. Jeśli nie chesz logować się za pomocą konta Facebooka, lub pragniesz zachować całkowitą dyskrecję, powinieneś zapoznać się z programem zaproponowanym przez twórcę tego portalu, Marka Zuckerberga. Aplikacja nosi nazwę Rooms.

Rooms pozwala na rozmowy, przypominające czaty, ale jest stworzona bezpośrednio na smartfony. Można w niej tworzyć pokoje lub dołączać do pokoi, które już istnieją. Pokoje mogą być dowolne – użytkownicy dzielą je ze względu na temat, miejsce lub nawet wydarzenie, w którym będą uczestniczyć.

Największym plusem aplikacji jest to, że do korzystania nie trzeba podawać danych konta na Facebooku. Użytkownik może wpisać dowolny e-mail i pseudonim, dzięki czemu zachowa anonimowość. Rządowi już nie podobają się plany twórców tej aplikacji i zadaje on pytanie, czy taki sposób rozmowy nie będzie sprzyjał powstawaniu grup przestępczych lub innym niebezpiecznym zachowaniom.

Dodaj komentarz