Samorost 3 – trzecia odsłona pięknej przygodówki

Samorost 3 to już trzecia odsłona popularnej serii i obecnie najlepsza pozycja, jaka wyszła spod rąk developerów studia Amanita Design. Zaliczana jest do gatunku mobilnych przygodówek, niosąc ze sobą imponującą liczbę wyzwań i łamigłówek, które skutecznie zajmą gracza na długie godziny. Fabuła gry jest luźną kontynuacją wcześniejszych dwóch części i stanowi znakomitą odskocznię od szarej rzeczywistości.

Bohaterem rozgrywki jest dziarski krasnal, który pewnego dnia wszedł w posiadanie tajemniczego fletu o magicznych właściwościach. Instrument umożliwia krasnalowi podróżowanie po najdalszych zakątkach bezkresnego kosmosu, przenosząc tyciego śmiałka na niezbadane planety, zamieszkałe przez dziwaczne istoty. Głównym celem misji jest odnalezienie miejsca pochodzenia magicznego fletu i poznanie zapomnianego od wieków sekretu. Nadszedł najwyższy czas, aby wskoczyć w kombinezon astronauty, wsunąć bańkę na głowę i przygotować gigantyczne zapasy tlenu.

Oprócz absorbującego wątku, Samorost 3 funduje graczowi wspaniałe doznania wizualno-dźwiękowe, całą masę ambitnych wyzwań, dziewięć przepięknych krain, szczegółowo opracowane potwory i potworki, a także odnajdywanie ukrytych bonusów i niespodzianek. Każdy ze światów odznacza się nad wyraz oryginalnym designem, dając graczowi szansę na jeszcze lepsze zagłębienie się w całą historię. Jakby tego było mało, rozgrywka zatopiona została w morzu nastrojowej muzyki i enigmatycznych efektów dźwiękowych, zapewniając idealny klimat do międzygwiezdnych wojaży.

Dodaj komentarz