Samsung będzie produkował Nexusa 10

W poprzednim poście opisywaliśmy Nexusa w wersji 7, który właśnie zadebiutował. Okazuje się, że pojawiły już się plany zmiany producenta serii Nexus – w przypadku dziesięciocalowej wersji tego urządzenia, producentem będzie Samsung. Nexus 10 ma mieć ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości, zapewniać obsługę kilku kont użytkowników, zapewniać bezproblemową obsługę filmów HD. Podsumowując – jest reklamowany jako świetny tablet dla różnych użytkowników.

Nexus 10 powinien pojawić się w sprzedaży w tym roku. Zapowiada się go jako alternatywę dla wersji 7 cali, z prostego względu – zapewni więcej miejsca na ekranie dla niezbędnych informacji. Specyfikacja jest imponująca. Ekran o wielkości 10 cali ma posiadać rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli, procesor to Exynos 5, pamięć ram pozostaje na standardowym poziomie 2 GB. Pamięć wewnętrzna to 16 lub 32 GB a kamera – taka sama ja w wersji 7 cali – czyli 5 MP.

Jeśli zdjęcia reklamujące ten tablet nie są tylko renderami z programów, a przedstawiają realny tablet, można spodziewać się większej ilości zaokrąglonych krawędzi niż w tabletach konkurencji.

Dodaj komentarz