Samsung chce produkować więcej modeli z Windows Phone

Firma Samsung była kojarzona przede wszystkim ze smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Android. Okazuje się, że straty Samsunga w tym roku spowodowały, że w jego ofercie pojawi się więcej modeli z systemem operacyjnym Windows Phone.

W ostatnim roku dochody firmy spadły aż o 74 procent, a lekarstwem na to ma być uniezależnienie się od Google. W koreańskich gazetach pojawiły się informacje o tym, że firma zamierza promować droższe urządzenia mobilne, wyposażone w system Microsoftu.

Możliwe jest, że koreański gigant pójdzie w ślady rywali i podobnie, jak HTC, wprowadzi topowe modele z systemem od Windows. Dotychczasowa strategia, która polega na wprowadzaniu bardzo dużej ilości smartfonów w różnych wersjach (większych i mniejszych) nie sprawdza się. Czy użytkowników przekona do zakupów Samsung z systemem Windows Phone? Trudno to ocenić w tej chwili, ponieważ 2 modele tej firmy i wyposażone w „okienka”, nie sprzedają się zbyt dobrze. Może lepszym rozwiązaniem jest promowanie systemu Tizen?

Dodaj komentarz