Samsung Galaxy Alpha – mocny maluch

Samsung Galaxy Alpha to alternatywa dla dużych (i plastikowych) modeli Samsunga i innych firm. Producent obok tworzenia kolejnych smartfonów z serii Galaxy i Note, zrobił mały, elegancki smartfon ze świetnym designem. Jego wyświetlacz ma 4,7 cala i rozdzielczość 1280 na 720 pikseli. Na rynku są dwa smartfony, które mogą rywalizować z tym modelem – są to iPhone 6 i Xperia Z3 Compact. Charakteryzuje je taka sama przekątna ekranu.

Samsunga wyposażono w procesor Exynos 5 Octa, 2 GB RAM, kamerę 12 MP. Niepokoi bardzo słaby akumulator o pojemności 1860 mAh.

Smartfon ma metalową ramkę, co wyróżnia go spośród innych modeli tego producenta. Jest bardzo cienki, a tylna klapka przypomina nieco wykończenie powierzchni Galaxy Note – jest to biała, sztuczna skóra.

Galaxy Alpha nie wprowadza zbyt wiele nowości, ale doskonale sprawdzi się dla każdej osoby, która miała już smartfon tej firmy. Największym minusem jest brak złącza na karty microSD. Zamiast niego dostajemy 26 GB miejsca na dane. Najważniejszy jest jego doskonały wygląd.

Dodaj komentarz