Samsung Galaxy S4 Mini jest już oficjalnie zapowiedziany

Przez ostatnie kilka tygodni słyszeliśmy wiele wieści o nowym smartfonie firmy Samsung – czyli modelu Galaxy S4 Mini. Nadeszła chwila by umilkły plotki – pojawiły się pierwsze oficjalne doniesienia na jego temat. Specyfikacja zapowiada się kusząco. Samsung będzie wyposażony w ekran o wielkości 4.3 cala o rozdzielczości qHD, procesor dwurdzeniowy 1.5 GHz, półtora gigabajta pamięci ram. Pamięć wbudowana to 8 GB, można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Aparat z przodu ma rozdzielczość 1,9 megapikseli, a z tyłu 8 megapikseli.

Samsung stawia na nowoczesne oprogramowanie swojego smartfona. Będzie działał pod kontrolą Androida 4.2.2 z systemem TouchWiz, który z pewnością uszczknie co nieco z pamięci. Urządzenie oferuje możliwość korzystania z LTE, prawdopodobnie będzie mogło działać w trybie Dual Sim. Mimo tak wielu informacji, nie wiemy w dalszym ciągu, kiedy ten smartfon pojawi się w oficjalnej sprzedaży. Z informacji dostarczonych przez operatorów sieci komórkowych wynika, że data premiery w Wielkiej Brytanii to lipiec 2013 roku.

Trudno oszacować ile ten maluch będzie kosztować. Wygląda na to, że Samsung wyceni go podobnie jak inne smartfony klasy średniej.

Dodaj komentarz