Samsung Galaxy S4 Zoom – premiera w okolicach 20 czerwca.

Dzień dwudziesty lipiec zbliża się wielkimi krokami. Czekają na niego z niecierpliwością pracownicy firmy zajmującej się produkcją smartfonów Samsung. Wtedy właśnie zamierzają odkryć przed światem zalety nowego telefonu o nazwie Samsung Galaxy S4 Zoom. Można go nazwać połączeniem aparatu telefonicznego Galaxy Camera oraz smartfona Samsunga Galaxy S4. Użytkownicy kamery z systemem operacyjnym Android narzekali na to, że nie można było z niej wykonywać rozmów. Z drugiej strony smartfony oferują zwykle bardzo słabą optykę, co uniemożliwia robienie profesjonalnych zdjęć. Z tego powodu firma Samsung zdecydowała się na radykalny krok – połączenie optyki z aparatu, oraz reszty funkcji i korpusu (ale w dużej mierze zmodyfikowanego) ze smartfona.

Jak będą się dokładnie przedstawiały kwestie techniczne? Ekran to wyświetlacz o wielkości 4.3 cala (qHD). Nie znamy dokładnego typu procesora – wiemy, że będzie miał prędkość 1.6 GHz. Pamięć wewnętrzna da nam trochę miejsca na zdjęcia. Można ją rozszerzyć do 64 GB, co wystarczy nawet na najdłuższe sesje. Ciekawe, jaką rozdzielczość będzie miała matryca.

Na podstawie specyfikacji musimy stwierdzić, że bardziej przypomina mniejszą wersję smartfona – czyli Samsunga Galaxy Mini. Być może wpłynie to na komfort jego użytkowania. Smartfon posiada zewnętrzne przyciski do sterowania funkcjami aparatu.

Dodaj komentarz