Samsung Galaxy Tab 8.0 – czy warto?

Samsung Galaxy Tab 8.0 to tablet, który dostał certyfikat TENAA, konieczny do sprzedaży urządzenia na rynku chińskim. Warto przyjrzeć się temu modelowi, ponieważ posiada on bardzo ciekawe opcje i duże możliwości.

Tablet posiada bardzo podobne opcje, jak model Galaxy A 8.0, ale uzupełniono go o rysik. Wyświetlacz pasuje raczej do smartfona sprzed kilku lat, niż do nowego tabletu topowej firmy – jego rozdzielczość ma 1024 na 768 pikseli, co nie wróży mu dobrej sprzedaży. Ekran jest wykonany w technologii AMOLED, co stanowi niewielkie pocieszenie dla użytkowników.

Procesor w tym modelu to Snapdragon 410, wspierany 2 GB RAM. Smartfon posiada od 16 do 64 GB pamięci. Z przodu posiada aparat 2 Mp, natomiast z tyłu – 5 MP. System operacyjny to Android 5.0.2 z nakładką Touch Wiz. Dużym plusem tego tabletu jest łączność LTE. Naszym zdaniem, tablet o takich parametrach nie zasługuje na cenę 1000 złotych – powinien być przynajmniej 2 razy tańszy. Negatywne wrażenie robi przede wszystkim jego wyświetlacz.

Dodaj komentarz