Samsung Galaxy Tab A – czy warto?

Jeśli lubisz tablety z ekranami o proporcji 4:3, powinieneś zwrócić uwagę na model Samsung Galaxy Tab A, który niedawno pojawił się na polskim rynku. Będzie on bardzo dobrym wyborem dla osób, które używają tabletów do czytania. Obudowa tabletu ma grubość zaledwie 7,5 mm, dlatego według producenta, będzie można go wygodnie trzymać. Naszym zdaniem, znacznie łatwiej trzyma się grubszy tablet, jednak wpływa to od razu na zwiększenie jego wagi.

Minusem ekranu jest bardzo niska rozdzielczość – 9,7 cala z rozdzielczością 1024 na 768 prezentuje się w 2015 roku fatalnie. Zwróćmy uwagę na to, że producent promuje tablet Galaxy Tab A, jako sprzęt do czytania, a tak niska rozdzielczość na pewno tego nie ułatwi.

Równie słabo wypada procesor, taktowany zegarem 1,2 GHz. Pozytywnym czynnikiem jest 2 GB RAM w modelu LTE, wersja z Wi-Fi ma jedynie 1,5 GB RAM.

Kamery w tym tablecie mają 5 i 2 Mpx. Naszym zdaniem, jedynym plusem tego tabletu jest bateria o pojemności 6000 mAh, która pozwoli na długi czas działania.

Dodaj komentarz