Samsung tworzy ekran o rozdzielczości 11 K

Użytkownicy smartfonów coraz częściej narzekają na zbyt wysoką rozdzielczość ekranów, niż na to, że jest ona zbyt niska. Duża rozdzielczość nie przekłada się na lepszy obraz (pikseli nie widać już przy znacznie mniejszych rozdzielczościach), a także pobiera bardzo dużo prądu.

Firma Samsung nie przejmuje się faktami i tworzy ekran o rozdzielczości 11264 na 6336 pikseli, którego przekątna będzie wynosiła 5,7 cala. Dzięki temu, można uzyskać rozdzielczość 2250 ppi. Trudno powiedzieć, jakie zastosowanie może mieć taki ekran – jednym z nich może być na przykład użycie ich jako monitora do googli do wirtualnej rzeczywistości.

Jest bardzo prawdopodobne, że takie ekrany nigdy nie trafią do sprzedaży, ponieważ ich zalety widać tylko, gdy są oglądane z bardzo bliska.

Czy podobne ekrany pojawią się w smartfonach innych firm? Naszym zdaniem, to bardzo mało prawdopodobne. Firma Samsung już jakiś czas temu stworzyła zakrzywiony ekran i żadne z producentów nie ma wystarczającego budżetu, by go odtworzyć i podobnie będzie w tym przypadku.

Dodaj komentarz