Samsung zajmie się produkcją smartfonów na systemie operacyjnym Tizen

Pierwsze smartfony działające na systemie operacyjnym Tizen miały się pojawić około roku 2012. Niestety, ale musieliśmy zaczekać jeszcze dwa lata. Samsung ogłosił, że pierwszy smartfon z Tizenem na pokładzie pojawi się w lutym 2014 roku, przed Mobile World Congress.

Będzie tam traktowany raczej jako ciekawostka, przedstawiająca możliwości nowego systemu, niż jako pełnoprawny produkt marketingowy. Być może produkt z czasem się rozwinie do takiego poziomu, jak system operacyjny Android, który wspiera miliony urządzeń. Samsung podaje trochę informacji na temat hardware urządzeń, które będą prezentowane przed MWC 2013. Pierwszym produktem, który posiadał ten system, była kamera NX300M, którą zaprojektował także Samsung. Posiadała system operacyjny w wersji 2.0, jednak nie doczekał się on kontynuacji w postaci następnych produktów. Urządzenie działało szybciej niż pozostałe kamery na systemie Linux.
Ten wzrost wydajności powinien pozostać także w przypadku smartfonów, jednak trudno powiedzieć, czy użytkownicy przestawią się ze znanego i lubianego Androida.

Dodaj komentarz