Samsung zaoferuje więcej smartfonów z metalową obudową

Firma Samsung poważnie zastanawia się nad zmianą materiałów, których używa do wykonania swoich smartfonów. Jest to spowodowane tym, że wielu ludzi narzeka na plastikowe obudowy nawet w topowych modelach. Pierwszymi modelami, które były wykonane z tego materiału, były smartfony Alpha.

Samsung może stracić pozycję lidera na rynku dlatego, że jego smartfony są znacznie gorzej wykonane, niż te, które oferuje Apple, Xiaomi i inne firmy. Samsung przegrywa już w Chinach i Indiach, gdzie rynek zbytu jest największy.

Wiele osób zauważa także, że smartfony Samsunga są znacznie droższe niż innych firm mimo tego, że oferują takie same możliwości.

Specjaliści zapowiadają, że jeśli w Samsungu nie dojdzie do rewolucji, to podzieli on losy Nokii i całkowicie zniknie z rynku.

Widać, że firma wzięła sobie te narzekania do serca i nowych model Samsunga Galaxy S6 będzie miał metalową obudowę. Być może pojawią się one także w tańszych modelach, dzięki czemu firma przestanie być uważana za producenta drogich i tandetnych smartfonów.

Dodaj komentarz