Samsung zapowiada poprawienie optyki w swoich produktach.

Co sprawia, że zdjęcia z tabletu czy zaawansowanej komórki jeszcze nie zastąpiły używania lustrzanek? Prawdziwy fotograf używający Canona czy Nikona ma do dyspozycji znakomitą optykę, która nadaje zdjęciom charakter.

Firma Samsung planuje unowocześnić Galaxy Note 3 za pomocą znakomitej optyki. Planowane systemy to zoom optyczny oraz system optycznej stabilizacji obrazu – czyli OIS. Być może już niedługo aparat kompaktowy przestanie być groźnym konkurentem dla „płaskich” urządzeń.

Samsung jako jedna z niewielu firm zobaczyła, że konsumenci nie są zadowoleni z ogromnych matryc smartfonów, połączonych z obiektywem o możliwościach kompaktu sprzed dwudziestu lat. Ciekawie zapowiada się także doniesienie o obiektywie z 10 krotnym zoomem optycznym, który Samsung planuje umieszczać w swoim Galaxy S4. Przy dzisiejszych możliwościach techniki, taki obiektyw można umieścić bez problemu w płaskiej obudowie smartfona – jednak w dalszym ciągu będzie stanowił zaledwie substytut prawdziwego obiektywu w lustrzance.

Wracając do modelu Note 3, będzie się w nim znajdowała matryca 13 megapikseli oraz stabilizacja optyczna, pozwalająca uzyskać nieporuszone zdjęcia na dłuższych czasach naświetlania. Jest to świetna alternatywa dla użytkowników, którzy mają już dość poruszony zdjęć, skalowanych za pomocą zoomu cyfrowego. Premiera tego modelu już we wrześniu, na targach IFA w Berlinie.

Dodaj komentarz