Samsung Galaxy S6 – mniejszy ekran, 6,9 mm grubości

W sieci pojawiło się sporo doniesień na temat Samsunga Galaxy S6, które są publikowane przede wszystkim przez firmy zajmujące się produkcją pokrowców. Jedna z nich mówi o wymiarach nowego flagowca, który ma mieć 6,9 mm grubości – tyle samo, co jego główny konkurent, iPhone 6. Miejmy nadzieję, że z tego powodu nie ulegnie zmniejszeniu bateria smartfona, co nastąpiło w przypadku modeli z serii Alpha.

Smartfon na renderach przypomina nieco sprzęt od Apple i ma podobną ramkę. Wymiary ekranu wskazują na to, że od ostatniej generacji nieco się zmniejszył i będzie miał 4,9 cala.

To dziwna decyzja ze strony Samsunga, ponieważ dotychczasowy trend w branży to zwiększanie rozmiarów smartfonów. Nowy model będzie miał głośnik położony w dolnej części obudowy.

Smartfon ma mieć też aparat o rozdzielczości 20 MP. Skąd firmy produkujące akcesoria wiedzą, jakie będą wymiary nowych smartfonów? Można to łatwo wyjaśnić, ponieważ dostają one od producenta atrapy sprzętu po to, by w dniu premiery można było go „ubrać” w dopasowany pokrowiec.

Dodaj komentarz