Smartfon z procesorem Tegra 4 – zapowiada się mocarz

Pojawiły się doniesienia na temat ZTE U988S. Prawdopodobnie będzie pierwszym smartfonem z procesorem Tegra 4.

Firma ZTE słynie ze świetnego designu swoich produktów. Nvidia może poszczycić się bardzo wydajnymi podzespołami. Co wyjdzie ze współpracy tych dwóch producentów?

Jeśli plotki i zdjęcia nie kłamią, gdzieś na świecie działa już pierwszy smartfon z procesorem Tegra 4. Zasady współpracy tych firm nie są do końca jawne, jednak znamy część specyfikacji smartfona, a części domyślamy się. Jest zapakowany w plastikową obudowę, która nie różni się zbytnio od innych urządzeń firmy ZTE. Z przodu znajdują się trzy pojemnościowe przyciski. Obudowa ma około 9 mm grubości. Jednym słowem, smartfon prezentuje się ciekawie. W środku można zachwycać się procesorem 1.8 GHz Tegra 4, który jest wspierany pamięcią RAM 2GB oraz wyświetlaczem 1080p. Zapowiada się świetnie! Aparat fotograficzny to 13 MP, urządzenie ma wbudowany czytnik kart pamięci.

Plotki donoszą, że smartfon będzie działał na systemie operacyjnym Android w wersji 4.2, który już niedługo będzie bardzo popularny we wszystkich smartfonach. Nie wiemy, jak duży będzie wyświetlacz ani nie znamy ostatecznej nazwy tego smartfona. Gdy tylko poznamy więcej informacji, podzielimy się z wami.

Dodaj komentarz