Smartfony Samsunga w metalowej obudowie

Pierwszym smartfonem Samsunga z metalową obudową jest Galaxy Alpha, natomiast koreańska firma szykuje się do stworzenia modelu Galaxy S6. Ma odróżniać się od Samsunga S5 tym, że będzie posiadał metalową obudowę.

Smartfony Samsunga są często oceniane nieco gorzej od konkurencyjnych jedynie dlatego, że posiadają obudowę wykonaną z plastiku. W dzisiejszych czasach użytkownicy chcą, by smartfon był nie tylko bardzo mocny, ale i elegancki. Z tego powodu podobny materiał ma zostać użyty podczas produkcji Galaxy Note 4, którego premiera nastąpi w Berlinie już za miesiąc.

Wyświetlacz Galaxy S5 LTE ma mieć rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli, co na pierwszy rzut oka wygląda doskonale, ale taki ekran widzieliśmy już dawno w LG G3. Inne wieści donoszą, że jego rozdzielczość będzie wynosiła niewiarygodne 3840 na 2160 pikseli, czyli 4K. Czy tak duża rozdzielczość ekranu ma sens w niewielkim smartfonie? Większość użytkowników nie zauważy różnicy między takim ekranem, a ekranem HD, a czerpie on znacznie więcej energii.

Dodaj komentarz