Smarty Ring – najgorszy gadget tego roku

Przyzwyczajamy się powoli do smartwatchy, ale producenci cały czas wymyślają coś nowego. Wynalazkiem, który ma sprawić, że nie będziesz tak często spoglądał w ekran smartfona, jest Smarty ring. To produkt, który niezwykle zawiódł osoby, które wsparły jego promocję na portalu Kickstarter. Gdy był promowany na tym portalu, podkreślano, że pomaga on w pokazywaniu powiadomień. Niestety, ale gdy pieniądze na jego produkcje się znalazły, ludzie otrzymali coś zupełnie innego. Według twórców ma on umożliwiać sterowanie urządzeniami dzięki wykonywaniu gestów.

Okazało się, że to najgorszy produkt 2014 roku. Za kilkaset dolarów otrzymujemy urządzenie w kształcie nakrętki do Kamaza, która wymaga ogromnego odbiornika.

Trafne odczytanie gestu użytkownika udaje się mniej w 50 procentach przypadków. Warto wyciągnąć wnioski z tego produktu – małe firmy, takie, jak twórcy Smarty Ring, nie mają doświadczenia w tworzeniu produktów elektronicznych, dlatego kupowanie ich produktów w ciemno, to ogromne ryzyko.

Dodaj komentarz