Snapchat walczy z użytkownikami

Snapchat to popularna aplikacja, jednak jej twórcy wszczęli ostatnio wojnę z użytkownikami, którzy korzystają z nieoryginalnego oprogramowania.

Wielu użytkowników dostało na swoje smartfony informację świadczącą o tym, że twórcy Snapchata zablokują jej konto, jeśli nie przestanie korzystać z programu. Okazuje się, że Ci ludzie, którzy nie zastosowali się do poleceń w wiadomościach, naprawdę stracili swoje konta.

Snapchat walczy nie tylko z użytkownikami, którzy nie chcą płacić – dotyczy to także twórców niezależnych aplikacji, korzystających z API tego programu. Sytuacja jest na tyle poważna, że w sklepie z aplikacjami na Windows Phone nie ma już ani jednej aplikacji, która korzysta z kodu tego programu. Jest to na tyle dotkliwe, że osoby korzystające ze smartfonów z Windows Phone nie mają obecnie oficjalnej aplikacji Snapchat i z tego powodu musieli ściągać coś w zastępstwie.

Google Play na razie uniknęło takiej czystki, jednak szybko się to zmieni. Z pewnością wpłynie to na niechęć użytkowników do tego programu.

Dodaj komentarz