Son of Light – ciekawa kosmiczna strzelanka

Na telefonie komórkowym Nokia 3310 popularnością cieszył się nie tylko Snake, ale także Alien Invaders. Podobną ideę wykorzystuje gra Son of Light, w której także wcielasz się w kapitana statku kosmicznego.

Podczas gry zbiera się diamenty, które pomagają w ulepszaniu statku, a jeśli brakuje Ci cierpliwości, możesz dokupić je za pomocą mikropłatności. Gra Son of Light nie jest specjalnie trudna i ma niezłą grafikę. Muzyka nie każdemu przypadnie do gustu, ale disco zawsze można wyłączyć. W grze dostępne są dwa sposoby sterowania – przesuwanie pojazdu, lub podążanie statku kosmicznego za naszym palcem.

W 2015 roku pojawiło się kilka gier w podobny, oldschoolowym stylu, co wskazuje na to, że gracze wolą prostą i dynamiczną rozgrywkę od gier logicznych. Son of Light nie ma większych wad i nie przytłacza uczestnika gry poziomem trudności. Z tego powodu warto ją zainstalować na swoim smartfonie i cieszyć się z niczym nieskrępowanej rozrywki. W tej chwili gra jest dostępna za darmo w Google Play.

Dodaj komentarz