Sonim XP6 – tylko dla twardzieli

Jeśli uwielbiasz cieniutkie, delikatne smartfony z dużym wyświetlaczem, ten tekst nie jest dla Ciebie. Sonim XP6 to model, który jest przeznaczony do zadań specjalnych. Należy on do segmentu wzmocnionych smartfonów, które znakomicie radzą sobie na budowie lub podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Najbardziej dziwi w nim wystający kawałek anteny, który będzie zapewniał odpowiedni zasięg w każdych warunkach.

Większość modeli, które mają wzmocnioną budowę działa na własnym systemie operacyjnym. Nie dotyczy to Sonima XP6 wyposażonego w system operacyjny Android. Smartfon ma niewielki wyświetlacz 2,64 cala o rozdzielczości 320 na 432 piksele, procesor to Snapdragon 400 z 1 GB Ram i 8 GB ROM.

Ogromną zaletą tego modelu jest bateria o pojemności 4820 mAh. Tak mocnego ogniwa nie znajdziemy w żadnym innym smartfonie. W połączeniu z małym wyświetlaczem, telefon działa w trybie stand by przez 45 dni. Oczywiście, jest odporny na wodę, kurz i upuszczenie na podłogę, posiada też certyfikat IP68 i IP69. Głośnik pozwala na uzyskanie aż 103 dB, natomiast w smartfonie HTC One M8, jest to zaledwie 95 dB, i to na słuchawkach.

Jak widać, smartfon Sonim XP6 to telefon produkowany dla osób, o specyficznych potrzebach. Jako jeden z niewielu modeli dostępnych na rynku jest modelem z systemem operacyjnym Android z fizyczną klawiaturą w klasycznym stylu. Pozwala ona na dzwonienie nawet wtedy, gdy mamy na rękach rękawiczki, jednocześnie nie ograniczając możliwości korzystania z aplikacji. Ekran jest niewielki, jednak pozwala na znaczne obniżenie poboru mocy. Jeśli nie chcesz korzystać ze standardowej klawiatury, możesz wybrać także klawiaturę dotykową. Kolejnym plusem jest bardzo długa gwarancja producenta, która trwa aż 3 lata. Telefon wygląda kiepsko i przypomina raczej telefony komórkowe, które były w modzie 15 lat temu, ale dla osób, które go wybiorą, nie będzie to najważniejsze. Znacznie bardziej liczy się dobry zasięg (który jest problemem w smartfonach) i wygoda korzystania w każdych warunkach.

Dodaj komentarz