Sony prezentuje linię Xperia X na MWC 2016

Firma Sony zaprezentowała na targach MWC w Barcelonie trzy nowe smartfony: Xperię XA, Xperię X i Xperię X Performance. Każdy z tych modeli wyróżnia się niezwykłą specyfikacją.

Model Xperia XA posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości HD. Za wydajność odpowiada procesor MediaTek MT6755. Na tylnym panelu umieszczono aparat 13 Mpix Exmor, natomiast na przednim panelu kamerkę 8 Mpix. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 2.300 mAh.

Kolejne dwa modele należą do bardziej wydajnych smartfonów – Xperia X i Xperia X Performance. Za wydajność w pierwszym modelu odpowiedzialny jest procesor Snapdragon 650, natomiast w drugim modelu Snapdragon 820. Oba modele wyposażone zostały w niezwykły 23 Mpix aparat z technologią Predictive Hybrid Focus, która potrafi przewidzieć kolejne ruchy fotografowanego obiektu. Dzięki tej technologii możemy wykonać piękne i ostre zdjęcia. Na przednim panelu umieszczono aparat 13 Mpix. Zasilanie będzie zapewniać akumulator o pojemności 2.620 mAh (Xperia X) i 2.700 mAh (Xperia X Performance). Wszystkie trzy modele będą pracować pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow i bedą dostępne w sprzedaży w połowie tego roku.

Dodaj komentarz