Sony wprowadza AOSP Android 4.4 do smartfona Xperia L

Nowa edycja Google Play smartfona Xperia Z Ultra zapowiada się bardzo ciekawie, jednak wiele osób marzy o tym, by w smartfonie znalazł się czysty Android bez żadnych poprawek, podobnie jak w Nexusie. Sony wykonało w tym kierunku dobrą robotę i oferuje model Xperia L z niemal stockowym Androidem.

Xperia L to urządzenie wyposażone w wyświetlacz 4.3 cala i procesor dual-core 1 GHz. Nie należy do bardzo silnych smartfonów, takich jak Xperia Z, jednak ma nad nimi jedną przewagę. Można znacznie powiększyć jego możliwości dzięki zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego, Android 4.4. Sony udostępnił cały niezbędny kod źródłowy, ale wszyscy użytkownicy, którzy pragną mieć nowy system operacyjny muszą w pierwszej kolejności odblokować boot loadera. To nieco trudniejsze, niż instalowanie systemu z pamięci flash.
Niestety, ale część osób, które w ten sposób usprawniły system, narzekają na gorsze działanie GPS i Bluetooth. Z tego powodu system instaluje się na własną odpowiedzialność. Można również stracić dostęp do Google Play i Google Apps. Jeśli jesteś przekonany, że musisz mieć Androida bez jakichkolwiek nakładek, ściągaj uaktualnienia ze strony Sony.

1 komentarz do “Sony wprowadza AOSP Android 4.4 do smartfona Xperia L”

Dodaj komentarz