Sony Xperia SP – kolejna mocna propozycja

Sony Xperia SP.

Smartfon Xperia SP to standardowy, prostokątny kształt – podobny do tego, co zaprezentowało Sony w modelu Xperia Z. Wygląda elegancko i jest przyjemny w dotyku. Matowe wykończenie można policzyć jako plus – dzięki niemu możemy trzymać telefon w pewniejszy sposób i nie zostawiać tak dużej ilości odcisków palców na obudowie. Aparat nie wyróżnia się rozmiarami spośród nowych modeli – waga 155 gram będzie wyraźnie odczuwalna w ręku. Rozwiązanie , którego jeszcze nie było to świecąca listwa na dole przedniej obudowy – jej działanie można konfigurować z poziomu menu. Przyda się, gdy będziemy musieli wyłączyć dźwięki telefonu. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach – czerwonym i czarnym.

Opcje Sony Xperia SP.

Nasz przedmiot zainteresowania wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 8MP z 16krotnym zoomem cyfrowym. Matryca Exmor pozwala na tworzenie obrazów HDR z poziomu oprogramowania smartfona.

Podobnie jak Sony Xperia Z nasz smartfon może komunikować się za pomocą protokołu NFC. Przydatną opcją jest tryb oszczędzania baterii – który wyłącza wszelkie niepotrzebne aplikacje po to, by jak najbardziej przedłużyć czas działania. Oczywiście możemy go skonfigurować na przykład po to, by mieć ciągły dostęp do sieci. Procesor znajdujący się na pokładzie nowego modelu Sony to Qualcomm 1,7 dual-core, wbudowana pamięć to 8 GB. Istnieje możliwość rozszerzenia jej kartami micro SD.

Sony Xperia SP to smartfon nieco tańszy niż topowy Xperia Z. Okazuje się, że został wyposażony w jeszcze więcej funkcji – zatem powinien lepiej spełniać swoje zadania.

Dodaj komentarz