Sony Xperia Tablet Z oficjalnie potwierdzony

Niedługo trzeba było czekać na potwierdzenie ostatnich doniesień – tablet Sony Xperia Tablet Z został oficjalnie potwierdzony.

Sony Mobile Japan dziś rano potwierdziło plotki na temat tabletu Sony Xperia Tablet Z. Nie jest to zwykły tablet, jakich wiele na rynku – po pierwsze jest jednym z najcieńszych tabletów o ekranie 10,1 cali – ma zaledwie 6.9mm grubości i waży 495g, a więc Xperia Tablet Z jest cieńszy nawet od iPada mini. Po drugie – posiada odporność na kurz i wodę, co zresztą potwierdzają wiarygodne certyfikaty. Nie trudno się domyślić, że designem nawiązuje do smartfona Sony Xperia Z.

Jeśli chodzi o specyfikację, urządzenie prezentuje się ona nad wyraz dobrze. Sony Xperia Tablet Z działa na czterordzeniowym procesorze Snapdragon S4 Pro, taktowanym zegarem 1.5GHz, wspomaganym przez 2GB pamięci RAM. Wyświetlacz tabletu ma przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, o proporcjach 16:10, dodatkowo jest wspierany technologią BRAVIA ENGINE 2. Urządzenie posiada także tylny aparat 8.1Mpix z matrycą Exmor R, głośniki z technologią dźwięku przestrzennego S-FORCE Front Surround 3D, NFC, LTE, baterię o pojemności 6000mAh i 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Całość jest kontrolowana przez Androida 4.1.2 Jelly Bean.

Sony Xperia Tablet Z ma mieć premierę w Japonii wiosną w kolorze białym i czarnym. Niestety o dacie premiery na pozostałej części świata informacji nie mamy.

 

Źródło: Xperia Blog

1 komentarz do “Sony Xperia Tablet Z oficjalnie potwierdzony”

Dodaj komentarz