Sony Xperia Z już wkrótce pojawi się w sprzedaży

Sony Xperia Z to smartfon, który zapowiada się niezwykle interesująco. Już od dłuższego czasu śledzimy wszelkie informacje publikowane na jego temat. Może na początek warto wspomnieć o specyfikacji tego sprzętu – zapowiada się świetnie. Procesor czterordzeniowy 1.5 GHz oraz dwa gigabajty ramu zapewnią z pewnością płynne wyświetlanie treści na dużym, 5 calowym ekranie. Oczywiście rozdzielczość ekranu to 1080p. Sony zapowiada system operacyjny Android w wersji 4.1.2.

Smartfon będzie wyposażony w kamerę 13 MP, połączoną z przednim aparatem 2.2Mp. Dzięki nim będziesz mógł nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę.

Po raz pierwszy można go było wziąć do ręki na targach CES – w zimie. Prawdopodobnie pojawi się on najpierw w ofercie amerykańskiej T-Mobile. Z drugiej strony jeden z zarządców Sony – Kaz Harai, zapowiedział wprowadzenie smartfona do sprzedaży, ale nie powiedział, w jakich krajach i sieciach sprzedaży.

Można zastanawiać się, jaki segment będzie zajmował ten smartfon. Można uplasować go między HTC One oraz Samsungiem Galaxy S4.

Dodaj komentarz