Sony Xperia Z – oficjalna prezentacja

Xperia Z to nowy flagowy smartfon Sony, który poza świetnym wyświetlaczem oferuje też unikalną konstrukcję. Niemalże cała jego obudowa została wykonana ze szkła, a dodatkową i interesującą cechą jest odporność na wodę i kurz. Urządzenie jest napędzane przez czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 GHz wspomagany przez 2 GB pamięci RAM.

Model wyposażony jest w 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD do 32 GB. Dużym plusem jest również 13,1-megapikselowy aparat główny z autofokusem, pozwalający na nagrywanie filmów w HDR. Bateria o pojemności 2333 mAh ma wytrzymać 11 godzin rozmów i do 550 godzin czuwania. Xperia Z ma wymiary 139 x 71 x 7,9 mm, a całość waży 146 gramów.

Na rynek wejdzie również bliźniaczo podobny do Xperia Z model o nazwie Sony Xperia ZL. Cechował się będzie mniej ekskluzywnymi parametrami. Sprzęt posiadał będzie  praktycznie identyczną specyfikację techniczną, ale jego obudowa nie została wykonana ze szkła, a z wzmocnionego plastiku. Niemal cały front urządzenia zajmuje 5-calowy ekran 1080p, a Sony postarało się o zminimalizowanie rozmiaru ramek otaczających wyświetlacz.

Obydwa modele pracują pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, ale w planach jest szybka aktualizacja do wersji 4.2. Nowe Xperie trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 roku, ale ich ceny pozostają nieznane.

(źródło: sony.pl)

Dodaj komentarz