Sony Xperia Z2 podbija rynki

Firma Sony potwierdziła pojawienie się modelu Xperia Z2 w Europie. W przypadku Sony wprowadzenie smartfonów na rynek trwa znacznie dłużej niż w firmach HTC i Samsung, które od dawna można kupić na kontynencie. Wynika z tego, że japoński producent musi przyśpieszyć swoje działania.
Od niedawna najnowszy smartfon Sony można kupić w Wielkiej Brytanii, gdzie jest dostępny w sieci sklepów Carphone Warehouse oraz Phones 4U. Można go kupić w ofercie bez karty SIM oraz umowy – kosztuje około 540 funtów, co czyni z niego bardzo drogą ofertę.
Sony podało także, że ich smartfon pojawi się w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja oraz w Polsce. Nie będą to jednak wszystkie wersje nowej Xperii.
Cena jest zależna od kraju – Xperia jest najtańsza w Polsce oraz w Szwecji. Będziemy musieli zapłacić za nią około 2800 zł. Nieco drożej jest w Niemczech oraz we Francji, gdzie koszt smartfona kształtuje się w granicach 700 Euro. Mieszkańcy USA mogą kupić Xperia Z2 bezpośrednio przez stronę Sony, także bez umowy.

Dodaj komentarz