Sony Xperia Z4 – nowe informacje

Sony bardzo intensywnie rozwija swoje portfolio, jeśli chodzi o smartfony. Ostatnio firma zafundowała prezent dla właścicieli Xperii Z3 i Z3 Compact w postaci aktualizacji tych modeli. W sieci pojawiło się także zdjęcie nowego modelu Z4, który ma pojawić się już niedługo.

Smartfon ma kompaktowe wymiary – w oczy rzuca się jego grubość wynosząca zaledwie 7,2 mm natomiast jego wyświetlacz będzie miał 5,2 cala. Jest to kompromis pomiędzy wygodą przeglądania internetu, a wielkością. Wyświetlacz ma mieć topową rozdzielczość wynoszącą 2560 na 1440 pikseli, natomiast w poprzednim modelu mogliśmy korzystać z wyświetlacza o rozdzielczości 1080p. Część ludzi powie z pewnością, że to błąd i Sony powinno pozostać, przy rozsądnej rozdzielczości.

Smartfon wyposażono w procesor Snapdragon 810 z 8 rdzeniami i najnowszym systemem operacyjnym Android. Model prezentuje się znakomicie – ma delikatne wgłębienia na bocznych częściach obudowy, dzięki czemu trzyma się go znacznie wygodniej, niż inne modele. Tak przynajmniej przypuszczamy.

Dodaj komentarz