Sony Xperia Z4 – nowe wieści

Targi CES już niedługo, dlatego możemy się szykować na premiery nowych urządzeń. Jednym z nich jest Sony Xperia Z4, która ma pojawić się właśnie na tym wydarzeniu. Podobno Sony ostatnio nie ma szczęścia i ktoś się włamał na ich serwery firmowe ze zdjęciami, dzięki czemu można teraz oglądać zdjęcie nowego modelu.

Xperia Z4 pojawia się między innymi w następnej części przygód Jamesa Bonda.

Premiera smartfona może nastąpić w dwóch terminach – pojawiają się głosy, że nastąpi to w maju lub listopadzie 2015 roku. Smartfon powstanie w kilku wersjach. Będzie to między innymi wersja Compact z wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala z systemem Android 5.0. Jego ekran ma mieć rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli, natomiast procesor to Snapdragon 810 z 8 rdzeniami. Model ma także 3 GB RAM i 32 GB pamięci na dane użytkownika. Oczywiście wyposażono go w czytnik kart pamięci.

Inne opcje to aparat o rozdzielczości 20.7 Mp, kamera z przodu 5 MP i LTE. Dodatkowe opcje to NFC i bezprzewodowe ładowarki, a całość zamknięta jest w obudowie, która jest wodoodporna.

Nowym modelem będzie także większa wersja Z4, czyli Sony Xperia Z4 Ultra. Posiada ona wyświetlacz, który kwalifikuje ją raczej do grona tabletów, niż smartfonów – potężne 6,44 cala powinno wystarczyć większości użytkowników, którzy chcą przeglądać strony internetowe. Ekran ma rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli. Procesor to ten sam Snapdragon 810 połączony z 3 GB RAM. Przetwornik w kamerze smartfona ma 16 MP.

Podobnie, jak w przypadku Samsunga Galaxy Note, w tym modelu ma pojawić się piórko do obsługi. Dzięki temu jest prawdopodobne, że będzie można korzystać ze znacznie większej ilości aplikacji, także tych biznesowych.

Jeśli chodzi o informacje, które dotyczą baterii, to ma mieć ona pojemność od 3500 mAh do 4000 mAh – jak widać, bateria jest bardzo mocna, ale nie, jeśli weźmiemy pod uwagę ogromny ekran smartfona.

Zwykła wersja Xperii Z4 pokazała, że Sony nie chce gonić za megapikselami – będzie w niej dostępna matryca o takiej samej przekątnej, co w modelu Compact.

Dodaj komentarz