Sony Xperia ZU (Togari), wiemy, jak będzie wyglądał nowy interfejs.

Sony Xperia ZU, znany także jako Togari oraz Xperia Z Ultra, został zapowiedziany – jak na razie, nie są to oficjalne publikacje z Sony, ale przecieki. Wiemy, jak będzie wyglądał ekran tego sprzętu. Zapowiada się ciekawie. Ekran przypomina trochę ekrany tabletów i jest niewiele mniejszy od nich – phablet ma ekran o wielkości ponad sześciu cali.

Liczba ikon na monitorze jest imponująca, a ich ustawienie można dowolnie modyfikować. Z innej specyfikacji dowiedzieliśmy się, że ekran ma mieć dokładnie 6.44 cala, inne podają zaś 6.21 cala. Trudno powiedzieć, które dane są prawdziwe, jednak każdy z tych rozmiarów jest imponujący. Reszta specyfikacji wygląda następująco – ekran ma rozdzielczość Full HD Triluminous. Bestia jest napędzana procesorem Snapdragon 800, posiada kartę graficzną Adreno 330 GPU oraz 2 GB pamięci ram.

Wspiera także 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki wejściu na karty pamięci (do 64 GB). Aparat z tyłu pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 mp. Kamera Exmor, znajdująca się z przodu phabletu, ma 1.3 MP. Sprzęt działa na systemie operacyjnym Android w wersji 4.2.1 – można go dostosować w taki sam sposób, co Sony Xperia Z. Będziesz miał wtedy takie same dane w aplikacjach Socialife, Walkman oraz Video Unlimited i wielu innych.

Urządzenie zadebiutuje 25 czerwca w Niemczech.

Dodaj komentarz