Starbase Annex – pasjans 21 wieku

W sieci znalazł się opis interesującej gry o nazwie Starbase Annex. To jedna z tych gier, w którą znacznie łatwiej jest nauczyć się grać, niż opisać rozgrywkę. Gra się w nią kartami przypominającymi zwykle karty, które gracz wykłada na heksagonalne pola.

Każda z kart ma przyporządkowaną odpowiednią wartość liczbową. Gracze podkreślają, ze Starbase Annex wymaga odpowiedniego mierzenia siły na zamiary, planowania i wykorzystania swoich kart.

Zaletą jest fakt, że program w pełni wykorzystuje możliwości ekranów dotykowych i jego interface jest bardzo intuicyjny. Po tutorialu możesz wybrać grę w trybie single player. Możesz także grać z innymi osobami przez internet, a poziom ich zaawansowania jest dopasowywany automatycznie. To znacznie ciekawsze, niż gra z komputerowym przeciwnikiem o przeciętnym AI. Nie zmienia tego fakt, że w trybie single masz okazję pokonać wielu wrogów i odkryć ciekawe biografie. To świetna gra dla zwolenników strategii, a jedna partia gra znacznie krócej niż średnia partia szachów.

Dodaj komentarz