Świetne smartfony od Lenovo

Firma Lenovo pokazała na targach IFA zarówno nowe tablety, jak i wzbudzające duże zainteresowanie smartfony. Model Vibe Z2 wyceniono na 429 dolarów, natomiast Lenovo Vibe X2 jest tańszy i kosztuje 399 dolarów. Będzie można je kupić w Chinach od przyszłego miesiąca, a w kolejnych krajach pojawią się nieco później.

W dzisiejszych smartfonach najgorętszym słowem jest selfie, a kolejne modele prześcigają się w tym, który z nich ma najlepszą kamerę z przodu obudowy. Z2 jest określany jako jeden z najlepszych smartfonów tego typu, a co więcej, ma procesor 64 bitowy. Model X2 cieszy się natomiast opinią pierwszego na świecie smartfona zbudowanego na podstawie kilku warstw. Co to oznacza? Model można wyposażyć w dodatkową baterię, która nieco zwiększa jego grubość. X2 można kupić w trzech kolorach – ciemnoszarym, złotym i czerwono-białym.

Model Z2 ma grubość jedynie 7,8mm, ale nie oznacza to, że musisz stracić ciekawe opcje po to, by smartfon wyglądał elegancko. Oferuje on wyświetlacz 720 pikseli HD, system operacyjny KitKat i wspiera nawet działanie kart Dual Sim.

Procesor to najważniejsza sprawa dla osób lubujących się w czytaniu statystyk. W tym modelu użyto Snapdragona 64 bit taktowanego zegarem 1.2 GHz i wspieranego 2 GB RAM. Niestety, ale na razie nie ma szansy na sprawdzenie możliwości Androida w wersji L – musimy na to jeszcze zaczekać. Na filmy, muzykę i gry mamy aż 32 GB miejsca, co powinno wystarczać większości osób.

Kamera z tyłu ma 13 MP, natomiast z przodu znajduje się moduł 8 MP, który jest podobny, jak ten w Xiaomi Mi4 (a ten model uznano za jeden z najlepszych do robienia selfie). Model waży 158 gram i ma bardzo mocną baterię 3000mAh, obsługuje 4G LTE, Bluetooth i ma złącze microUSB. Jedynym minusem tego smartfona może być dość wysoka cena, ale jego doskonały wygląd ją rekompensuje. X2 ma jeszcze lepsze parametry procesor Media-Tek ma aż 2 GHz, 2 GB RAM, a na dane mamy tyle samo pamięci. Wyświetlacz ma 5 cali i 1080p, co daje znacznie lepsze zagęszczenie pikseli.

Dodaj komentarz