Synonymy – gra językowa na Androida

Gra Synonymy to program dla osób, które bardzo lubią gry słowne i puzzle. Do zabawy potrzebna jest znajomość języka angielskiego, gdyż gra opiera się na wyszukiwaniu synonimów słów. Twoim zdaniem jest znalezienie losowego słowa, przez wyszukiwanie go ścieżką składającą się z synonimów. Na ekranie wyświetla się słowo, od którego zaczynasz zabawę, a następnie przechodzisz do kilku innych słów, które je otaczają. Musisz wybrać odpowiednie słowo, a jeśli się pomylisz, możesz powrócić do poprzednich słów. Brzmi to skomplikowanie, ale po obejrzeniu filmu z rozgrywki wszystko ci się rozjaśni.

Synonymy wspiera także grę w kilka osób, a na stronie programu dostępna jest lista najlepszych graczy na świecie, co zachęca do rozgrywki. Dla Polaków ta gra to także szansa na lepsze zapoznanie się z językiem Szekspira.

Program pojawił się na stronie producenta 6 listopada i można go ściągnąć zarówno na smartfony z zielonym robotem, jak i na iOS. Więcej informacji na temat gry znajduje się na stronie producenta.

Dodaj komentarz