Tablet Samsunga z dużym wyświetlaczem 13 cali

Firma Samsung zamierza do końca tego roku pokazać tablet z ekranem o przekątnej 13 cali. Nikogo nie zdziwił fakt premiery Galaxy Note 10.1 2015, jednak na stronie Samsunga pojawiła się zaskakująca informacja – niedługo pojawi się model ze znacznie większym ekranem.

Model ma mieć ekran wykonany w tradycyjnej i dobrze znanej technologii LCD, co oznacza odejście od nowoczesnej technologii SUPERAMOLED, która tak zachwycała ludzi.

Tablet o tak dużej przekątnej ma stać się bezpośrednim rywalem dla Microsoft Surface Pro 3 (który sprzedaje się bardzo źle) i innych, podobnych tabletów z dużymi wyświetlaczami. Na zdjęciach widać, że tablet korzysta z interface TouchWiz, który znamy z innych urządzeń Samsunga. Można korzystać z takich opcji, jak piórko i czytnik odcisków palców. Model może być wyposażony w dwa procesory – jeden z najnowszych modeli Snapdragona lub autorski procesor, stworzony przez firmę Samsung, czyli Exynos. Ilość RAM będzie wynosiła 3 lub 4 GB, a dysk twardy ma mieć pojemność 32 GB.

Dodaj komentarz