Targi Computex 2013 – Asus zaprezentuje nowy model urządzenia hybrydowego

Asus zdecydował się na zaprezentowanie nowego sprzętu – który może być spersonalizowane dokładnie pod użytkownika. Jest to połączenie tabletu i laptopa z odpinanym ekranem. Hybrydowa budowa to świetny argument za kupnem takiego sprzętu dla osoby, która nie lubi być ograniczana. Transformer Book Trio ma jeszcze jedno, niesamowite zastosowanie. Klawiatura po odpięciu może zostać stacją roboczą, współdziałającą wraz z pełnowymiarowym wyświetlaczem. Co to oznacza? Nie musisz już mieć dwóch komputerów – stacjonarnego oraz tableta. Asus zapewni ci te funkcje w jednym sprzęcie.

Taka budowa sprzętu wymusza nietypową konstrukcję – między innymi dwa procesory i dwa dyski twarde – czyli jest to tak naprawdę dwa urządzenia w jednym. Część z klawiaturą posiada procesor Intel Core I7 oraz system operacyjny Windows 7. Część z wyświetlaczem, która będzie znacznie częściej pracowała bez prądu, wyposażona jest w procesor Intel Atom. Dyski twarde to 1TB w „lepszej” części oraz 64 GB pamięci flash w części ekranowej.

Wyświetlacz prezentuje się bardzo dobrze. Ma 11.6 cali w rozdzielczości full HD. Co najciekawsze, urządzenie może działać pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych – Androida oraz Windows 7. Gdy są połączone, można błyskawicznie przełączyć się na ten system, który bardziej nam odpowiada. Również łączenie i rozłączanie dwóch części komputera trwa zaledwie chwilę.

Dodaj komentarz