Temple Run

Temple Run jest bardzo przyjemną i prostą grą, w której głównym i de facto jedynym zadaniem gracza jest ucieczka z pradawnej świątyni wraz ze znalezionym skarbem. Tuż za plecami bohatera podążają wściekłe i naprawdę niebezpieczne małpy-strażnicy. Oczywiście w tego typu produkcjach fabuła jest tylko dodatkiem, lecz trzeba przyznać iż w przypadku Temple Run skonstruowana jest ona dość zgrabnie i w pełni pasuje do klimatu gry. Gra sprowadza się do potrząsania telefonem lub tabletem, tak aby w odpowiednim momencie uniknąć przeszkody, przeskoczyć przepaść czy wybrać bezpieczną drogę do wyjścia. Po drodze natknąć się można na złote monety, które warto zbierać ze względu na późniejszą możliwość wymienienia ich na power-upy ułatwiające rozgrywkę.

Gra nie jest podzielona na różniące się od siebie etapy, toczy się cały czas w ładnej, lecz nieco monotonnej lokacji. Na szczęście aby przetrwać należy koncentrować się na ruchach bohatera, a nie otoczeniu, tak więc nie jest to jakaś szczególna wada. Gra jest dość krótka, lecz jej żywotność wydłuża możliwość rywalizowania z najlepszymi wynikami graczy z całego świata.
Zważywszy na fakt, iż Temple Run pozostaje produkcją bezpłatną, stwierdzić można iż powinna obowiązkowo zagościć u każdego miłośnika mobilnej rozrywki.

1 komentarz do “Temple Run”

Dodaj komentarz