Top 15 darmowych gier na Androida w 2017 roku

Wszyscy doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach darmowe gry na Androida nie zawsze są w pełni darmowe, aczkolwiek, wiele z nich jest bardzo blisko tej magicznej granicy. Rzesze użytkowników urządzeń mobilnych dziennie przeszukują Google Play Store pod kątem darmowych gier i aplikacji na Androida. W związku z tym zdecydowaliśmy się zamieścić 15 najlepszych gier darmowych na smartfony i tablety, dostępnych w 2016 roku. Owe gierki aż tak bardzo nie zmuszają gracza do korzystania z opcji in-app purchase, zapewniając wciągającą i często wielogodzinną rozrywkę.

Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne

Jeżeli już mowa o mobilnych grach wyścigowych, studio Gameloft wraz ze swoją rewelacyjną pozycją Asphalt 8: Airborne, trafiło w samo sedno. Są to profesjonalnie opracowane wyścigi, w których możemy odblokować więcej samochodów niż ilość pojazdów, która wyjeżdża z jednej fabryki w ciagu całego roku. Ponadto, gra oferuje mnóstwo zawiłych torów, a także znakomity tryb Online Multiplayer pozwalający na ściganie się z wirtualnymi kierowcami z całego świata. Dostępna jest również opcja in-app purchase, ale na szczęście, gierka funduje rewelacyjną rozgrywkę bez potrzeby wydawania naszych oszczędności na płatne dodatki. System sterowania jest bardzo przyzwoity, podobnie jak barwna i szczegółowa oprawa graficzna.

Call of Champions

Call of Champions należy do gatunku MOBA (Multiplayer online battle arena), dając nam możliwość rozgrywki w parze, stając do walki przeciwko trzem innym rywalom. Cała zabawa opiera się na zniszczeniu bazy przeciwnika, zanim ten zdąży zrównać z ziemią naszą fortecę. Każda gra ma 5-minutowy limit czasowy, co sprawia, że rozgrywka staje się niemal błyskawiczna. Jak większość darmowych gier mobilnych, Call of Champions również oferuje opcję in-app purchase, która sprowadza się jedynie do zakupu nowych postaci.

Clash of Clans (darmowa gra + in-app purchase)

Clash of Clans jest bardzo popularną grą na całym świecie, która posiada jedną wyjątkową cechę. A mianowicie, gierka udostępnia podczas rozgrywki walutę w postaci drogocennych klejnotów. Owe klejnoty można później wydawać na różne bonusy, bez potrzeby ich kupna. Co więcej, Clash of Clans dysponuje prawdziwym zatrzęsieniem graczy, dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej zróżnicowana i wymagająca.

Eternity Warriors 4 (darmowa gra + in-app purchase)

Eternity Warriors 4 należy do mobilnych RPG-ów akcji, w których tniemy i siekamy naszych wrogów, torując sobie drogę ku nieśmiertelnej chwale. Można wybierać pomiędzy czterema herosami, a każdy z nich posiada własny zestaw talentów i umiejętności. Developerzy świetnie rozwinęli też tryb PVP, a także umieścili w grze rozmaite glidie, dzięki czemu interakcja podczas rozgrywki jest jeszcze lepsza. Gierka jest nie tylko darmowa i można przejść całą fabułę nie korzystając z in-app purchase, ale także systematycznie odświeżana, aby podtrzymać zainteresowanie użytkowników.

Fallout Shelter (darmowa gra + in-app purchase)

W zeszłym roku Fallout Shelter porządnie zatrząsł drzewem gier mobilnych, stając się jedną z czołowych gier wydanych w 2015 roku. Zabawa jest iście wspaniała, a sama gra potrafi na długo zawładnąć naszymi palcami, oczami, uszami i wyobraźnią. Podczas rozgrywki budujemy schron, do którego potem będziemy przyjmować osoby, które przetrwały nadejście apokalipsy. Następnie, będziemy musieli stworzyć kwitnący ekosystem, zapewniając mieszkańcom schronu przyzwoite warunki do życia. Oczywiście, nie obędzie się bez solidnych kłód, jakie będzie nam rzucać pod nogi wrogo nastawione otoczenie. Mowa tutaj m.in. o takich sytuacjach jak gaszenie pożarów, czy odpieranie ataków bezlitosnych piratów. Fallout Shelter stanowi świetną symulację opartą na budowaniu obiektu, która niekoniecznie wymaga skorzystania z opcji zakupienia płatnych dodatków.

Cut the Rope: Magic (darmowa gra + in-app purchase)

Cut the Rope zapewnia graczom rewelacyjną zabawę z puzzlami, która została nie tylko bardzo szczegółowo opracowana, ale również potrafi bardzo szybko wciągnąć gracza w świat zakręconych łamigłówek. Cut the Rope: Magic jest najświeższą wersją całej serii, która wykorzystuje bardzo dobrze rozwinięty system rozwiązywania zagadek. Zabawa polega na karmieniu słodyczami sympatycznego stworka o imieniu Om Nom. Jednak, aby stworzonko mogło się najeść do syta, przed każdym karmieniem musimy rozwiązać kolejną zagwozdkę. Całe mnóstwo poziomów do zaliczenia, korzystanie z power-upów i transformacji, a także przyjmowanie odpowiednich taktyk, sprawią, że będziemy mieć możliwość przejścia całej gierki bez konieczności korzystania z in-app purchase.

Madden NFL Mobile (darmowa gra + in-app purchase)

Madden NFL Mobile jest jedną z niewielu gier sportowych na urządzenia mobilne, która zapewnia przyzwoitą zabawę bez korzystania z inn-app purchase. Gra dysponuje rewelacyjną rozgrywką oferującą tradycyjną grę w futbol, a nie jakąś dziwaczną symulację, która często jest bardziej skomplikowana niż rzeczywisty mecz futbolowy. W grze umieszczono różne tryby, które fundują zróżnicowane rodzaje rozgrywki, przemieniając grę w profesjonalne boisko do gry w futbol.

Modern Combat 5: Blackout (darmowa gra + in-app purchase)

Modern Combat 5: Blackout doczekała się wielu zmian i ulepszeń ze strony developerów, jeśli chodzi o płatne dodatki. Gra zadebiutowała jako płatna pozycja i dopiero po dłuższym czasie przerzuciła się na opcję in-app purchase. Dzięki skrzętnym działaniom programistów, Modern Combat 5: Blackout jest teraz jednym z najlepszych, darmowych FPS-ów, jakie można dostać na Google Play Store. Nie zapomniano również o znakomitym trybie kampanii i trybie online multiplayer, które serwują całe tony atrakcyjnej zawartości. Naszego bohatera możemy wybierać spośród 6 różnych klas, a przy okazji personalizować system sterowania według własnego uznania.

Pocket Mortyrs (darmowa gra + in-app purchase)

Premiera Pocket Mortyrs miała miejsce w 2016, z miejsca stając się jedną z najgorętszych pozycji w Google Play Store. Fabuła opiera się na znanej kreskówce pt. „Rick and Morty”, będąc jednocześnie humorystyczną parodią niezwykle popularnych w przeszłości Pokemonów. Wcielając się w postać Ricka, naszym zadaniem jest kolekcjonowanie i trenowanie rozmaitych rodzajów Morty’ego, stopniowo odkrywając atrakcje, jakie skrywa przed nami dalszy ciąg fabuły. Gierka aż tryska ekscentryzmem, oferując zabawny i przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. I nie trzeba korzystać z koszących kieszeń inn-appów.

Smash Hit (darmowa gra + 1,99$)

Smash Hit już od dłuższego czasu grzeje miejsce w Google Play Store, oferując entuzjastom gier mobilnych opartą na niekończącej się ucieczce rozgrywkę. Szata graficzna jest całkiem przyzwoita, a sama gierka pozwala na zabawę z perspektywy pierwszej osoby. Cel gracza jest dziecinnie prosty, jednakże trafienie do celu to już całkiem inna historia. Należy rzucać piłeczkami w przeszkody, które będą pojawiać się na naszej drodze, przy okazji zwiększając też poziom życia naszego bohatera. Smash Hit jest całkowicie darmowy i nie posiada żadnych irytujących reklam ani płatnych power-upów. Kwota 1,99$ obejmuje jedynie odblokowanie opcji zapisywania postępu rozgrywki oraz opcję dostępu do statystyk gierki.

Sky Force 2014 (darmowa gra + in-app purchase)

Sky Force jest kolejnym, starszym tytułem w tym rankingu, który po dziś dzień trzyma się lepiej aniżeli niejedna gra wydana po 2014 roku. Gierka reprezentuje gatunek strzelanek, w której zasiadamy za sterami potężnego bombowca, zrzucając na naszych wrogów iście wybuchowe niespodzianki. Podczas każdej misji trzeba unikać wrogiej artylerii, dziesiątkować oddziały wroga, a także ulepszać naszego metalowego niszczyciela, aby móc dokonać jeszcze większej masakry. Oprawa graficzna wygląda całkiem zadowalająco, a system sterowania jest dość prosty do opanowania. Gra udostępnia również rankingi, dzięki którym możemy porównywać nasze osiągnięcia z innymi graczami.

Star Wars: Galaxy of Heroes (darmowa gra + in-app purchase)

Star Wars: Galaxy of Heroes jest stosunkowo nową gierką, a także jedną z nielicznych, której udało się z powodzeniem wskoczyć w realia świata wykreowanego przez „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”. W grze kolekcjonujemy mnóstwo postaci z uniwersum Star Wars, a następnie wystawiamy je do walki w rozmaitych sytuacjach. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na trybie multiplayer, co może być niemiłą wiadomością dla osób, które preferują jednoosobowy tryb kampanii.

Summoners War (darmowa gra + in-app purchase)

Summoners War to kolejna gierka w tym rankingu, w której kolekcjonujemy rozmaite postacie. Tym razem, w skład naszej armii będą wchodzić różnorakie monstra, które możemy nie tylko trenować, ale także podnosić poziom doświadczenia kreując jak najlepszą drużynę walecznych championów. Rozgrywka idzie dość gładko i nie trzeba poświęcać wiele czasu, aby odnaleźć się w systemie sterowania czy też w samej fabule. Postanowiliśmy umieścić Summoners War w naszym rankingu, ponieważ gierka różni się od innych gier tego typu, oferując potężne ilości darmowych atrakcji. Rezygnując z korzystania z in-app purchase, nie trzeba wydawać ani grosza, aby przejść całą grę, jednak należy liczyć się z tym, że gra będzie reprezentować bardziej wymagający poziom trudności.

The Sims FreePlay (darmowa gra + in-app purchase)

The Sims FreePlay jest jedną z niewielu darmowych symulacji na urządzenia mobilne, gwarantującą wspaniałe wrażenia podczas każdej minuty zabawy. W grze mamy okazję do wznoszenia domów, tworzenia własnych Simów, a także poprowadzenia ich życiowych ścieżek według własnego uznania. The Sims FreePlay przynosi ze sobą nie tylko całe tony apetycznej zawartości, ale również pozwala na rozbudowane interakcje z innymi osobami. Fabułę urozmaicono też pod względem zadań i questów, aby zapewnić świeże wrażenia podczas rozgrywki nawet tym osobom, które już są dobrze zaznajomione ze światem sympatycznych Simów.

Unkilled (darmowa gra + in-app purchase)

Unkilled definitywnie reprezentuje jedną z najmniej docenianych gier 2015 roku. Jest to tradycyjna zombie-strzelanka, która wrzuca nas w sam środek rozmaitych scenariuszy niosących ze sobą legiony wygłodniałych mózgożerców. A naszym zadaniem jest zabić je wszystkie! Podczas zabawy będziemy mieć możliwość udziału w ponad 300 krwawych misjach, wśród których często będziemy natrafiać na gargantuicznych, będących ucieleśnieniem najczystszego zła, bezlitosnych bossów. Na szczęście, do wyboru mamy ponad 50 rodzajów broni, tak więc w przypadku pojedynku z bossem, nasze szanse nie będą aż tak beznadziejne. Ponadto, Unkilled dysponuje również jedną z najpiękniejszych opraw graficznych, jakie można spotkać w grach na urządzenia mobilne. Dostępny jest również tryb Multiplayer Online, dzięki któremu możemy likwidować zombiaków w towarzystwie innych graczy.

 

 

Dodaj komentarz