Tornado 455L – nowy, wodoodporny smartfon

Brytyjska firma Kazam pokazała na targach MWC model 455L. Nie można mu zarzucić nic pod względem wizualnym. Zgodnie z nową modą, smartfony są wodoodporne.

Tornado 455L ma 5,5 cala i wyświetlacz o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Procesor jest taktowany zegarem 1,2 GHz, natomiast ilość RAM to 2 GB. Wyposażono go w 16 GB pamięci wewnętrznej i aparaty 13 MP i 5 MP produkcji Sony. Taki zestaw możesz znaleźć w wielu innych modelach. Smartfon ma baterię 2600 mAh i pozwala na łączenie się z sieciami LTE.

System operacyjny w tym modelu to Android 4,4 KitKat. Smartfon spełnia normę IP67. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie jego cena, ale zapowiada się niedrogi model dla średnio wymagającego użytkownika. Naszym zdaniem, przypomina on bardzo Xperia M4 Aqua – smartfon od firmy Sony, który oferuje podobne parametry i też jest wodoodporny. W przypadku modelu Sony cena będzie z pewnością o wiele wyższa.

Ciekawe, czy brytyjskiemu producentowi uda się wybić na rynku europejskim i dogonić rywali, takich jak Sony czy Samsung.

Dodaj komentarz