Transformer T200 od Asusa

Jednym z najlepszych produktów firmy Asus jest tablet o nazwie Transformer Flip Book. W pierwszej kolejności pojawił się w sprzedaży w Indiach w cenie 777 dolarów. Do sprzedaży wszedł także Transformer T200.

T200 to urządzenie 2 w 1, które ma ekran 11 cali i klawiaturę, którą można w każdej chwili przyczepić lub odczepić. System operacyjny w tym modelu to Windows 8,1, natomiast procesor to mocny Intel Bay Trail taktowany zegarem 2,38 GHz. Model ma 2 GB RAM i grafikę Intel HD, którą znamy z większości laptopów i komputerów osobistych. Dysk to 32 karta MMC połączona z nośnikiem 500 GB, z którego możesz korzystać wtedy, gdy jest on podłączony do klawiatury. Pozostała część specyfikacji to kamera 5 MP z tyłu i 2 MP z przodu, łączność Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i karta Ethernet. Możemy korzystać także z portu micro HDMI. Bateria w tym modelu pozwala na korzystanie aż przez 10,4 godziny, jednak dotyczy to na pewno połączonych urządzeń.

Teraz przechodzimy do opisu Asus Transformer Flip Book, urządzenia przypominającego konstrukcją takie tablety, jak na przykład Lenovo Yoga. Ma on tradycyjny design, gdyż ekran jest stale przytwierdzony do klawiatury i można go obracać o 360 stopni. Okazuje się, że to nie tylko ładna zabawka, bo jego procesor ma całkiem duże możliwości. Oferuje on między innymi procesory Intel Core i3 i Intel Core i5, które zapewniają wystarczająco dużo mocy, by sprostać większości zadań. Flip Book jest znacznie większy od T200, gdyż jego wyświetlacz ma 15.6 cal. Grafika w tym modelu to Nvidia GeForce NV 820M, jego dysk ma 1 TB pojemności, natomiast ilość RAM to 4 GB. System operacyjny w tym modelu to Windows 8,1 64 bit. Można go będzie kupić już pod koniec tego miesiąca, natomiast model T200 pojawi się przed Bożym Narodzeniem. Może być to świetny produkt dla osoby, która szuka jednocześnie mocnego Notebooka, jak i tabletu, a dodatkowym plusem jest możliwość odpięcia klawiatury i zabranie go w podróż. Cena nie jest wysoka – T200 będzie kosztować około 1900 zł z dyskiem 120 GB SSD.

Dodaj komentarz