Trwa wojna na wyginane ekrany

Ekrany, które mogą się wyginać są produkowane jak na razie jedynie przez dwie firmy – Samsunga oraz LG. Modele są niezwykle drogie i mogą wyginać się jedynie w jednej płaszczyźnie (można to nazwać odkształcaniem się), ale prace rozwojowe wciąż trwają. DigiTimes podało informację o tym, że jeszcze bardziej dopracowane smartfony z ekranami typu Flexible pojawią się w sprzedaży od września. Samsung pokazał ekran wyginający się w trzech wymiarach, natomiast firma LG chwali się wyświetlaczem o zagęszczeniu pikseli aż 510 pikseli na cal.
Wadą poprzedniego modelu firmy LG, czyli Flex było to, że miał ekran jedynie 720 p. Galaxy Round mógł pochwalić się niewiele lepszym wynikiem 1080 pikseli, a dzięki najnowszym osiągnięciom firma LG zdeklasowała rywala.
Dlaczego takimi ekranami nie zajmują się inne firmy? Takie badania wymagają ogromnych sum pieniędzy, a chińscy producenci nie są przekonani co do tego, że takie smartfony się przyjmą wśród użytkowników. Czy chciałbyś mieć smartfon z takim ekranem?

Dodaj komentarz