Twilight – zmień kolor ekranu smartfona

Badania dowodzą, że korzystanie ze smartfona w nocy może prowadzić do problemów z zasypianiem. Dzieje się tak dlatego, że emituje on niebieskie światło, które ma negatywny wpływ na wydzielanie melatoniny.

Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja Twilight, która dopasuje temperaturę barw smartfona do pory dnia. Im robi się później, tym bardziej czerwone stają się kolory na smartfonie i nasze oczy są narażone na mniejsze zmęczenie.

Według twórców tej aplikacji, ma ona skutecznie pomagać w zasypianiu i wiele osób potwierdza, że tak właśnie się dzieje. Mimo tego, że na początku trudno jest się przyzwyczaić do czerwonego ekranu, to naprawdę pomaga. Z czasem nasz mózg przyzwyczaja się do tego, że kolory stają się z czasem coraz bardziej czerwone i nie mamy problemu z czytaniem.

Niektóre osoby uważają, że takie programy nie działają i są jedynie chwytem marketingowym. To nie prawda, gdyż ich skuteczność potwierdzają doświadczenia wielu użytkowników. Program możesz pobrać za darmo na swojego smartfona lub tablet.

Dodaj komentarz